Proiect de Hotarare privitor la aprobarea schimbarii denumirii unor strazi din orasul Brezoi

Primaria Brezoi anunta, in conformitate cu prevederile art. 7 din Legea nr. 52/2003, republicata, privind transparenta decizionala in administratia publica si a Ordinului nr 2701/2010, intentia eleborarii unui proiect de hotarare privind modificarea denumirii unor strazi din orasul Brezoi, astfel:

Nr.
crt
Denumirea PropusaDenumirea VecheAmplasament
1 Str. Carol Novac Str. Fabricii, Str. Artarului Din str. Fabricii - de la proprietatea Serban Marcel spre Sud si spre Est pana la Biserica Sf.Gheorghe
2 Str. Carpatina Str. Fabricii, Str. Molidului Din str. Carol Novac (str.Artarului) - de la proprietatea Secara Razvan Florin spre Est si spre Nord pana la Str.Calea Eroilor ( DN 7A)
3 Str. Mihail Sadoveanu Str. Vultureasa, Str. Rozelor Din DN 7A - din str. Vultureasa spre Sud pana la proprietatea Rebegel Georgeta.
4 Str. Regina Maria Str. Vultureasa, Str. Paltinului Din DN 7A - de la proprietatea Paraschiv Emil ia spre Vest pana la proprietatea Borcan Gheorghe.
5 Str.Carol I Str. Vultureasa, Str. Caisilor Din DN 7A - de la proprietatea Mozer Monica spre Sud pana la proprietatea Mostenitori Fuerescu Ion
6 Str.Carmen Sylva Str. Vultureasa, Str. Gaterelor Din DN 7A - de la proprietatea S.C."Paraul Mare" S.R.L. spre Est pana la str.Ciresului
7 Str.Profesor Gheorghe Surdu Str. Unirii, Str. Profesorului Din str. Lotrului spre Est, spre Sud si spre Vest pana la str. Unirii.

Documentatia poate fi consultata la sediul Primariei orasului Brezoi, str.Lotrului ,nr. 2, jud Valcea sau pe site-ul www.primariabrezoi.ro

Persoanele fizice si juridice interesate pot transmite in scris propuneri, sugestii si opinii. Acestea se vor depune la registratura Primariei orasului Brezoi, se vor transmite pe adresa de e-mail: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. sau prin posta la adresa din str. Lotrului , nr 2, oras Brezoi, jud. Valcea, in atentia domnului primar al orasului Brezoi, pana la data de 05 februarie, 2019.

Persoanele responsabile cu informarea si consultarea publicului sunt : Miu Victorita - consilier urbanism