Comunicate de presa

LUCRĂRI PENTRU PREVENIRE ȘI CORECTARE AVARII - SĂPTĂMÂNA 05.12 – 11.12.2022

Distribuţie Oltenia execută lucrări programate în reţelele electrice pentru creşterea gradului de siguranţă şi continuitate în alimentarea cu energie electrică a consumatorilor, precum şi a îmbunătăţirii parametrilor de calitate ai energiei electrice distribuite.

Distribuţie Oltenia anunţă întreruperea furnizării energiei electrice la consumatorii casnici şi agenţii economici, astfel:

Interval orar

de întrerupere

Localitatea

Zona de întrerupere

Brezoi

PTA Văratica, PTA Gară Lotru, PTA Proieni, PTA Corbu, PTA Fructe de Pădure Brezoi, PTA RCS&RDS Văratica (terţ), PTA Orange Gura Lotrului (terţ), PTA Cosmote (terţ), PTCZ SI CHE Gura Lotrului (terţ), PTAB As Trans (terţ), PTA Deşeuri Brezoi (terţ), PTAB Sortare Brezoi (terţ), PTA Depozit ACH Brezoi (terţ)

Brezoi

PTA Văratica, PTA Gară Lotru, PTA Proieni, PTA Corbu, PTA Fructe de Pădure Brezoi, PTA Călineşti 1, PTA Călineşti 2, PTA Călineşti 3, PTA Drăgăneşti, PC MHC Călineşti 1+2 (terţ), PTAB MHC Călineşti 1 (terţ), PTAB MHC Călineşti 2 (terţ), PTA RCS&RDS Văratica (terţ), PTA Orange Gura Lotrului (terţ), PTA Cosmote (terţ), PTCZ SI CHE Gura Lotrului (terţ), PTAB As Trans (terţ), PTA Deşeuri Brezoi (terţ), PTAB Sortare Brezoi (terţ), PTA Depozit ACH Brezoi (terţ)

Brezoi

PTA Călineşti 1, PTA Călineşti 2, PTA Călineşti 3, PTA Drăgăneşti, PC MHC Călineşti 1+2 (terţ), PTAB MHC Călineşti 1 (terţ), PTAB MHC Călineşti 2 (terţ), PTAB Annabella Brezoi (tert), PTAB Centrul Tineret Brezoi (tert), PC Penny 1 Brezoi, PTAB Penny 2 Brezoi, PTA IF Blocuri Brezoi, PTA Str. Fabricii, PTA Brutărie Brezoi (terț), PTCZ Ufet Brezoi, PTA Centru Vizitare P.N. Cozia (terț), PTA Fundație Brezoi (terț), PTCZ Liceul Brezoi, PTA Vultureasa, PTA Suciu Alexandru (terț), PTA Gater Cosmotec (terț), PTA Hală Producție Mideni (terț), PTA Stație Apă Brezoi, PTA Vasilatu 1, PTA Valea lui Stan, PTCZ Bloc 3 Brezoi, PTCZ Bloc 4 Brezoi, PTCZ Bloc 2 Brezoi, PTCZ Bloc 1 Brezoi, PTA Vasilatu 2, PTA Păscoaia 1, PTA Păscoaia 2, PTA Lunca Prest (terț), PTA Sat Vacanță Păscoaia (terț), PTAB MHC Priboioasa (terț), PTCZ MHC Priboioasa (terț)

Lucrările pot fi reprogramate în situaţia în care condiţiile meteo sunt nefavorabile.

Informaţii actualizate despre programul acestor lucrări pentru săptămâna în curs sunt disponibile la adresa www.distributieoltenia.ro.

Distribuţie Oltenia avertizează:

ATENŢIE! Constituie pericol iminent de electrocutare următoarele acţiuni întreprinse de persoane neautorizate:

• intrarea în posturile de transformare;
  • urcarea pe stâlpii de susţinere ai reţelelor electrice;
  • înlocuirea siguranţelor electrice în posturile de transformare, cutii de distribuţie, nişele şi firidele de la case şi blocuri de locuinţe.

Vă rugăm să aduceţi la cunoştinţa opiniei publice aceste informaţii.

Vă mulţumim pentru colaborare.

Deficiențele în alimentarea cu energie electrică ce afectează rețelele electrice din județul Vâlcea pot fi semnalate non-stop, direct operatorului de distribuție la unul dintre numerele de telefon:

• Info Tel 0800 500 000 - număr de telefon gratuit în orice rețea;
  • 0251 408 006, 0251 408 007, 0251 408 008 – numere de telefon cu tarif normal în rețeaua națională.

Utilizând doar codul locului de consum* și numărul de telefon, utilizatorii rețelelor electrice pot sesiza întreruperile în alimentarea cu energie electrică, după aproximativ 20 de secunde de așteptare fără a mai intra in contact cu un operator.

* Codul locului de consum se afla pe factura de energie electrică şi începe cu 005.